Marzenie każdego

W pewnym momencie naszego życia każdy z nas pragnie mieć swój własny kąt, czy to zarówno dom czy też mieszkanie.
Zanim jednak zaczniemy rozglądać się za wyborem odpowiedniego dla nas mieszkania powinniśmy przede wszystkim oszacować własny budżet, chociażby ze względu na fakt, iż zakupu mieszkania dokonamy w formie gotówkowej lub też za pomocą zaciągniętego kredytu.
Kiedy jednak mamy już kredyt i zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania od dewelopera, powstaje pytanie jakich informacji powinien udzielić nam uprzednio deweloper?

Czego powinniśmy od niego oczekiwać?

Na początku musimy się dowiedzieć, że możemy deweloperowi zaufać, to znaczy czy jest wiarygodny i sam nie posiada żadnych długów.
Uczciwy deweloper powinien przedstawić nam tak zwany prospekt informacyjny, odpis z KRS, czy innego rodzaju dokumenty, które będą potwierdzały, że nie jest dłużnikiem jakichś organów czy też instytucji takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy.
My natomiast musimy sprawdzić prawo własności gruntów i pozwolenia na budowę.

Problemy ze śmieciami – gdzie monitować, jak załatwić sprawę?

Ważna ostrożność

Deweloper, który sprzedaje nam mieszkanie musi nam dostarczyć wspomniany wyżej prospekt informacyjny, w którym to znajdują się taki informacje jak plan zagospodarowania, rozkład mieszkań czy też informacje o tym, czy deweloper miał konflikt z prawem.
Aby uniknąć tych i innych kwestii związanych z zakupem mieszkania musimy być bardzo ostrożni, gdyż z tak błahych spraw mogą wyniknąć potem większe problemy.